Koçluk Görüşme Formu

Koçluk Görüşme Formu

BİREYSEL KOÇLUK HİZMET ANLAŞMASI

Görüşme Durumu: Yüz yüze Sanal
Taraflar planladıkları koçluk çalışmasına ilişkin olarak aşağıdaki koşullar üzerinde anlaşmaya varmıştır:


1) Danışan, Koçluk hizmeti almak için Koç ile anlaşmıştır.


2) Keşif görüşmesi tarihinde yapılmak üzere kararlaştırılmıştır.


3) Zaman Anlaşması: Koçluk görüşmeleri, her iki görüşmenin arası haftada birden az, üç haftada birden çok olmamak üzere 60 dakikalık oturumlar halinde yapılacaktır. Keşif görüşmesi 90dk.-120dk arasında sürebilir.


4) Koçluk Hizmetleri: Koç tarafından Danışan’a sağlanan hizmetler yüzyüze veya sanal koçluk hizmetleridir. Tavsiye, terapi ya da danışmanlık olmayan koçluk hizmeti, Danışan’ın mesleki hayatındaki hedeflerine, iş hedeflerine ya da genel hayatındaki kişisel hedeflerine yönelik olabilir. Ana amacı danışanı bulunduğu mevcut durumdan ileride daha çok arzuladığı duruma ulaşmasını koçluk hizmeti ile desteklemektir. Hizmet sürecindeki çalışmalar şu konuları içerebilir: değerlerin açıklığa kavuşturulması, güçlü yönlerin saptanması, yeni fikirlerin üretilmesi, yol haritasının oluşturulması, eylem planlarının saptanması, işlem mekanizmalarının belirlenmesi, aydınlatıcı sorular sorulması, güçlendirici taleplerde bulunulması ve Danışan’ın akisyon almaya teşvik edilmesi.


5) Süre: Bu anlaşma 10 görüşmeyi kapsar, koçluk ilişkisi 30 gün öncesinden yapılacak olan ihbarla bitirilebilecektir. Danışan ve Koç, birbirlerine bu ihbarda bulunacaklarını ve gelecekteki görüşmeler iptal edilirse bir “kapanış” görüşmesi yapacaklarını kabul ederler.

 

6) Ücret ve Ödeme Bilgisi: Görüşme başına hizmet ücreti TL + KDV’dir. Danışan kimya görüşmesi hariç toplam 10 görüşmelik ödemeyi, sürecin başında ve ortasında 2 eşit taksitte yapar. ( Ödeme için Banka bilgileri paylaşılacaktır )


7) Eğer Danışan ve Koç görüşme saatini değiştirmek zorunda kalırsa, en az 24 saat öncesinden karşılıklı olarak birbirlerine bilgi vermelidir.


8) Gizlilik: Görüşmelerde paylaşılan tüm bilgiler gizli tutulur. Danışan’ın yazılı onayı olmaksızın, Koç hiçbir şekilde Danışan ile koçluk ilişkisinden bahsedemez, Danışan’ın ismini veremez. Koç Uluslararası Koçluk Federasyonu ya da mezunu olduğu Adler Koçluk Okulu’nun bir takım sertifikasyon sınavlarında kullanmak üzere bazı görüşmeleri danışanın kayıt etmek isteyebilir. Koç, bu ses kayıtlarını sadece mesleki gelişimi amaçlı bu tür sınavlarda kullanmak üzere alacağını ve kesinlikle başka hiç bir nedenle ICF ve Adler dışındaki kurum ya da kişilerle paylaşmayacağını taahhüt eder ve Danışan da bu amaçla ve gizlilik ilkesine ters düşmeyecek bir şekilde kayıt alınımını uygun görür.


9) Hazırlık: Danışan, görüşmelerin verimli geçmesi için her görüşmeye hazırlanarak ve görüşmenin gündemini tespit ederek gelir.


10)Ortak Sorumluluk: Koçluğun Danışan için faydalı olması, ortak sorumluluk kapsamındadır. Bu noktada Danışan’ın sorumluluk sahibi olması önemlidir: Danışan görüşmenin gündemini belirlemeli, dürüst olmalı, ne istediğini söylemeli, koçluk ilişkisinde neyin işe yaradığı neyin yaramadığı konusunda Koç’a bilgi vermelidir. Koç, görüşmelerden maksimum fayda sağlanabilmesi için, cesur, açık sözlü ve koşulsuz olarak yapıcı olmayı taahhüt eder.


11)Danışan, koçluk sürecinde üzerinde çalıştığı konulara ilişkin aldığı tüm kararların tamamen kendine ait olduğunu, bu kararlar doğrultusunda hayata geçirdiği eylemlerden ve bu eylemlerden doğan sonuçlardan sadece kendisinin sorumlu tutulacağını kabul ve beyan eder.
 

DANIŞAN BİLGİLERİ
Adınız Soyadınız :
Cep Telefonu :
E-Posta Adresi :
İş Telefonu :
Meslek/Görev :
Doğum Tarihi :
Medeni Durum :
Çocuk(ların) İsim ve Yaşları :
Hayatınızdaki Diğer Önemli İnsanlar :
KEŞİF SORULARI (İŞ & KİŞİSEL)
Yaptığınız işte en çok hoşunuza giden nedir? :
Yaptığınız işte en az hoşunuza giden nedir? :
Profesyonel olarak, hangi alanlarda kendinizi daha etkin olarak görmektesiniz? :
Profesyonel olarak hangi alanlarda kendinizi gelişmiş ve değişmiş olarak görmek istersiniz? :
Sihirli bir değneğiniz olsa ve profesyonel olarak mükemmel bir durum yaratmak isteseydiniz, bu nasıl bir durum l olurdu? :
Sihirli bir değneğiniz olsa ve bir birey olarak mükemmel bir durum yaratmak isteseydiniz, bu nasıl bir durum olurdu? :
Kişisel geçmişinizle ilgili önem verdiğiniz en az 5 gerçeği yazınız; bunlar sizi daha iyi anlamama ve size daha iyi destek olmama yarayacak herhangi bir şey olabilir. :
Bugüne kadar hayattaki en önemli 5 başarınız nedir? :
Size göre, hayatınızı daha az pişmanlıkla, tatmin edici ve akıllıca yaşanmış kılmak için zorunlu olan başarılar ve ölçülebilir olaylar nedir? :
En sevdiğiniz eğlenceler nelerdir?(En az 5 tanesini yazınız.) :
Hayatınızda yapmanız halinde sizi çok heyecanlandıracak olan gizli bir tutkunuz olsaydı bu ne olurdu? :
Eğer ortada 5 yıllık bir hedef olsaydı ve bu hedefi geçekleştirmek için bir koçun sürekli desteğine sahip olsaydınız, bu hedef ne olurdu? Koçla çalışmak nasıl bir fark yaratırdı? :
Ertelediğiniz ya da ihmal ettiğiniz en önemli 5 şey nedir? :
Koç olarak benden beklentileriniz nelerdir? :
Gelecek 12 ay içinde geliştirmek istediğiniz kişisel nitelikleriniz nelerdir? (Örneğin: sabır, ataklık, cesaret, sakinlik, uyum, espritüellik, ikna, ilşkiler vb.) :
reCAPTCHA :
whatsapp
Telefon