Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu, danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir.

Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Mark Twain Şöyle der;
‘’Bir insanın zekası depolanmış bir güçtür ve kendi kendine ateşlenemez, kıvılcım dışarıdan gelmelidir.’’ İşte koçluk zihninizi parlatmak için ihtiyacınız olan o kıvılcımdır. Bilinçaltınızda ihtiyacınız olan tüm doğru cevaplara sahipsiniz ancak bu cevapları bilinçli zihninize çekecek olan güçlü ve cesur sorulara ihtiyacınız var.
Yaşam Koçluğu almanız kendi potansiyelinizle tanışmanızı, öz kaynaklarınıza ulaşmanızı, kendi yaşamınızın mimari olmanızı, yolunuzu tıkayan o eleştirel iç sesinizi kısmanızı, zihninizi sınırlayan sanal engelleri fark etmenizi sağlayacak tüm güçlü soruları kullanmanızı sağlayacaktır. 

whatsapp
Telefon