Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

BENİM HİKAYEM

İbrahim Aktaş Koçluk Danışmanlık ve Eğitim şirketi, kurucusu İbrahim Aktaş tarafından 2022 yılında hayata geçirilmiştir. Yaklaşık 15 yıldır NLP ve manevi rehberlik danışmanlığı yapan İbrahim Aktaş bilgi birikimini ICF onaylı koç olarak danışanları ile paylaşmaya devam etmektedir.

İbrahim Aktaş, inşaat teknikerliği bölümünden mezun olduktan sonra Işık Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümüne başlamıştır. Ancak yaşamını hem eğitim hem de profesyonel olarak bu alanda devam ettirmek istemediğine karar vererek 3. Sınıfta bölümü bırakma kararı vermiştir. Sonraki tüm süreçleri eğitim ve danışmanlık alanında eğitimler alıp danışmanlık vereceği bir yolculukla geçmiştir.

İbrahim Aktaş kendi yolculuğunu şöyle tanımlıyor;

Ömer Hayyam’ın dediği gibi;

Eğer her şeyini kaybetmişsen ve cebinde bir ekmek alacak kadar paran kalmışsa, git kendine bir demet menekşe al ve ruhunu besle. Bence bu çok anlamlıdır ve kişinin öncelikle ruhunu beslemesi lazım.

Hayyam’ın dediği gibi insanın son parası da, son enerjisi de ruhunu beslemeye hizmet etmeli. Bunu kendi yaşamımda gerçekleştirme gayretinde ilerlerken birçok insanın buna fazlaca ihtiyacı olduğunu ve bütün yaşamda oluşan boşlukların ruhu doğru besleyememekten ileri geldiğini gördüm.

Ruhu besleme ve yaşam da oluşan boşlukları giderme yolculuğu sorduğun soruların gücüyle doğru orantılı. Korkularımız, başarısızlık olarak nitelendirdiklerimiz, bulunduğumuz yerin belirsizliği, hissettiğimiz sevgisizlik, yaşam amacımız, değerlerimiz, mutluluk tanımımız, iç huzurumuz tamamen bizim onlara yüklediğimiz anlamlarla oluşur.

Bu anlamları beraber arayıp sorularla düşünmenin gücünü birlikte keşfedebiliriz.

 

Neler Yapıyoruz?

- Yaşamını yeniden inşa etmeye karar vermis danışanlarımız ile koçluk yolculuğuna giriyoruz

- Yeni mezun olmuş genç danışanlarımız ile kariyer planlamalarını gerçekleştiriyoruz.

- Aile onayı ile ortaokul ve lise öğrencileri için planlı bir gelişim yolculuğuna giriyoruz

- Kariyer yaşamlarında etkin lider olarak yol almak isteyen, değişimi hedefleyen yöneticiler için Kariyer koçluğu gerçekleştiriyoruz.

- Yaşamının bütününde manevi boşluk hisseden danışanlarımızla beraber manevi danışmanlık ve rehberlik adımlarını gerçekleştiriyoruz.

 

Vizyonumuz

Insan büyük bir sırdır. Kendi sırrını, yeteneklerini keşfetmek isteyenler ile bu yolculuğu birlikte yapabilen ve dönüşüme tanıklık eden alanında lider bir firma olmak.

              

Değerlerimiz;

- Güven

- Tutku

- Sevgi

- Farkındalık

- Denge

- Başarı

- Yenilikci Düşünce

 

İbrahim Aktaş

   

 

 

whatsapp
Telefon