Sık Sorulan Sorular

 • Koçluk Nedir?

  ICF koçluğu şöyle tanımlar; günümüzün belirsiz ve karmaşık ortamlarında, kişisel ve mesleki potansiyeli maksimize eden, müşteriyi daha fazla düşünmeye teşvik ederek yaratıcı süreçler içine girmesi için ilham veren, müşteri ile koçun işbirliği içinde olduğu bir ilişkidir. Koçluk süreciyle, müşteriler öğrenmelerini yoğunlaştırır, performanslarını artırır ve yaşam kalitelerini arttırır. Her toplantıda, danışan görüşmenin odağını seçerken, Koç da dinleyip gözlemler ve sorularla katkıda bulunur. Bu etkileşim anlaşılırlık oluşturur ve danışanı harekete geçirir.

 • Hangi konularda koçluk alınır?

  Koçluk yaşamda konfor alanını oluşturabilecek gücü kendimizde bulmamız adına alınır. Genel anlamda koçluk bu konularımız için alınabilir; -Kariyer Planlama -Hedeflere ulaşabilme -Kararsızlıkları netleştirme -Strateji belirleme -Öncelikleri Belirleme -Daha anlamlı olduğunu düşüneceğiniz bir yaşam

 • Koçluğun Faydaları nelerdir?

  Etkili iletişim teknikleri geliştirilmesine yardımcı olur. -Bireyin öz farkındalık düzeyini arttırarak içsel gelişimini destekler. -Bireylerin kendilerine olan güvenin artmasına yardımcı olur. -Takımlar için sürdürülebilir başarıya destek sağlar. -Liderlik becerilerinin artmasına hizmet sağlar. -Yaratıcılığın artmasını sağlar. -İnsan, yetenek ve kaynak kullanımı konularında gelişme sağlar. -Sürekli gelişimin desteklenmesine hizmet eder.

 • Koçluk Seansı Ne Sıklıkta Yapılır ve Süresi Ne Kadardır?

  Koç – danışan ilişkisinde Koça duyulan güven, uyum ve eşit seviyede bir ilişki söz konusudur. İbrahim Aktaş Koçluk Danışmanlık ve Eğitim olarak ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) etik kuralları çerçevesinde danışanın seanslarda paylaştığı hiç bir bilgiyi onun izni olmadan kimseyle paylaşmayacağımızı taahhüt ederiz. Danışan ve koçun hakları sözleşmeyle güvence altına alınır. Sözleşmede, koçluk hizmetinin türü, süresi, ücretlendirme ve hangi durumları kapsamadığı açık bir şekilde belirtilir. Seçilen koç ile danışan sözleşme yaptıktan sonra sürece başlar. Güven ve samimiyet ilişkisine dayalı bu süreçte Koç müştesinin potansiyelini maksimize etmekle yükümlüdür. Danışanın hedeflerine giden bu harika yol arkadaşlığında Koç tarafından her seansta danışanın gelişimi takip edilerek tıkandığı noktalar varsa üzerinde çalışılır. Koçluk , danışan ile koç arasında kurulan bir gelişim ilişkisidir. Sürecin verimli olması için minimum 8-12 seans birlikte çalışılmasını tavsiye ederiz. Koçluk seansları haftada 1 kez yapılır. Bir koçluk seansı yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Hedefe ulaşma süresi ortama olarak 8-12 seans arasındadır. Bu süreç yaklaşık 2-3 aydır. Süreç hedefin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir.

 • Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Nedir?

  Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. ICF, koçluğun toplumun bütünleyici bir parçası olacağına inanarak; ICF üyelerinin en yüksek kalitede profesyonel koçluğu temsil edeceği bir geleceği tasarlamaktadır.

 • Ödeme Sonrası Faturanız Var mı?

  İbrahim Aktaş Koçluk Danışmanlık ve Eğitim İstanbul Çekmeköy vergi dairesine bağlı resmi bir firmadır. Yapılan tüm hizmetlerimiz karşılığında makbuz verilmektedir.

 • Alınan Hizmetler için Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

  Ödemeleriniz firmamızın resmi banka hesabına havale olarak alınmaktadır.

İletişim Formu

whatsapp
Telefon